Dożynki to uroczystość o wieloletniej tradycji, są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika, stanowią wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. Dożynkowe święto to czas radości i podziękowań za plony, a także za trud pracy. W tym roku, w gminie Dobre ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną z wirusem, Święto Plonów przebiegło w innym wydaniu. 16 sierpnia 2020r. w Kościele pw. Świętego Mikołaja Biskupa w Dobrem odbyła się msza dziękczynna poprowadzona przez księdza Grzegorza Chojnickiego. Symboliczny plon żniwny zwany wieńcem dożynkowym wykonały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Dobrego „Dobrzynianki”Mszę uświetnił koncert Orkiestry Dętej  z Dobrego, z dyrygentem Marianem Janiakiem oraz opiekunem Janem Dzienisem, a także obecność pocztu sztandarowego z OSP Dobre z prezesem Romanem Sajnogiem. W mszy dziękczynnej wzięli udział m.in. przedstawiciele władz gminy: wójt Tadeusz Gałązka z Małżonką, zastępca wójta Piotr Chmielewski, przewodniczący RG Waldemar Szymański, skarbnik Agnieszka Ciszkowska.

Plon niesiemy, plon w gospodarza dom aby dobrze plonowało po sto korcy z kopy dało …