W ramach projektu współpracy „Produkt Lokalny Atrakcją Turystyczną” Lokalna Grupa Działania Ziemi Mińskiej pod patronatem Wójta Gminy Dębe Wielkie przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Dębem Wielkim oraz Stowarzyszenia „Wrzosowianie”, ogłasza konkurs pt.  „Dziedzictwo kulinarne szansa na rozwój produktu turystycznwego”.
Uczestnicy będą mogli przedstawić potrawy kulinarne w czterech kategoriach.

I. Barszcz regionalny, dania główne
II. Wędliny, wyroby garmażeryjne, przystawki itp.
III. Napoje (napoje bezalkoholowe i alkoholowe typu nalewki, piwo i inne).
IV. Desery (ciasta i desery)

Celem konkursu jest promocja produktów regionalnych jako lokalne atrakcje turystyczne oraz szerzenie wiedzy o produktach tradycyjnych, regionalnych i żywności wysokiej jakości obszaru Lokalnej Grupy Działania Ziemi Mińskiej.

Przewidziane są atrakcyjne nagrody za zajęcie I,II i III miejsca w każdej z wymienionych kategorii oraz upominki dla wszystkich uczestników.

Karta zgłoszeniowa

Regulamin kulinarny

Zgłoszeń mogą dokonywać wszyscy pełnoletni mieszkańcy obszaru LGD Ziemi Mińskiej do dnia 20.08.2019 r. do godziny 12.00  poprzez e-mail: biuro@lgdziemiminskiej.pl oraz osobiście w biurze LGD Ziemi Miskiej ul. Tuwima 2a lok U3 Mińsk Mazowiecki. Konkurs odbędzie się 30 sierpnia 2019 r. w Domu Kultury Chrośla, Chrośla, ul. Mazowiecka 5, 05-311 Dębe Wielkie.

Szczegóły zawiera regulamin.  Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. tel. 510-196-722 – Paulina Gójska i tel. 510-197-225 Aneta Wójcik