Dnia 8 sierpnia Pani Irena Żelazowska mieszkanka Naszej Gminy ukończyła 100 lat. To piękny wiek, który osiągają nieliczni.

Z tej okazji gratulacje i życzenia Dostojnej Jubilatce przekazali w tym wyjątkowym dniu w jej domu rodzinnym Wójt Gminy Dobre Tadeusz Gałązka, Z-ca Wójta Piotr Chmielewski, Przewodniczący Rady Gminy Waldemar Szymański oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Danuta Rawska. Przybyła również liczna rodzina Jubilatki  dzieci, wnuki, prawnuki, znajomi i przyjaciele. Wzruszona Pani Irena przyjmowała serdeczne życzenia, kwiaty, słodycze i prezenty. Rodzina przygotowała uroczyste przyjęcie z obficie zastawionym stołem, na którym nie zabrakło okazałego, pysznego tortu z odpalonymi racami. Wznoszono toasty szampanem śpiewając stulatce gromkie „200 lat”.

Setna rocznica urodzin była okazją do wspomnień najważniejszych wydarzeń w życiu Jubilatki, o których pięknie opowiedział najstarszy syn Władysław, pierwszy z czworga dzieci.

Pani Irena Żelazowska urodziła się 8 sierpnia 1920 roku w Wólce Czarnogłowskiej. Wychowała się w 9-cio osobowej rodzinie. Miała sześcioro rodzeństwa: 5 sióstr i brata. W wieku 28 lat założyła swoją rodzinę i wraz z mężem Ryszardem zamieszkała w Rąbierzy-Kolonia w domu rodzinnym męża. Wychowała czworo dzieci, 3 synów i córkę. Doczekała się 9 wnucząt i 12 prawnucząt. Dożyła pięknych lat, mimo swojego wieku cieszy się życiem, jest pogodna, przyjazna i życzliwa dla ludzi. Obecnie może liczyć na opiekę i wsparcie najbliższej rodziny w codziennym życiu.

Życzymy drogiej Jubilatce dużo radości każdego dnia.